Daha İyi Bir Kurumsal Vatandaş Haline Gelmek

Nisan 2020

Daha fazla içerik için

Shiinoki Shunsuke

PepsiCo daha sağlıklı bir geleceğe doğru nasıl ilerledi? Kapitalizm baskı altında. Dünyanın dört bir yanında insanlar CEO’ların sadece hissedarların çıkarlarına odaklandıklarını ve bu yüzden şirketleri kısa vadeyi düşünerek yönettiklerini düşünüyor. Hızlı bir şekilde çok büyük getiriler elde etmeye odaklanan aktivist yatırımcıların ortaya çıkışı şirketlerin nasıl yönetildikleri konusunda endişeyi daha da artırdı. Bu meseleleri ele almak isteyen think tank’ler, şirket yöneticileri ve STK’lar kapitalist sistemin herkes için faydalı olması amacıyla ne tür reformlar yapılabileceğini konuşmaya başladı. Business Roundtable Ağustos 2019’da tüm paydaşlara odaklanmak gerektiğine inanan 181 CEO’nun imzaladığı bir bildirge yayınladı

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş