İşten Çıkarma Yaparken Adil Olmanın Yolları

Nisan 2020

Daha fazla içerik için

JetBlue, 2007'nin başlarında yaklaşık 10 yıllık bir büyüme döneminin ardından sorunlarla mücadele ediyordu. Sevgililer Günü’nde New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda buz fırtınası yüzünden yüzlerce yolcu saatlerce pistte beklemek zorunda kaldı ve bu durum JetBlue’nun operasyon sistemlerindeki aşikar zayıflıkları ortaya çıkardı. Yönetim kurulu bolca müzakerenin ardından JetBlue’nun parlak kurucusu ve en büyük hissedarı David Neeleman’ın artık şirkete liderlik etmeye hakkı olmadığı sonucuna vardı. Yeni bir CEO’ya ihtiyacımız vardı

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş