CEO Maaşlarını Yapılandırırken Kişiliği Hesaba Katın

Kasım 2020

Daha fazla içerik için

Nishant Choksi

İşletme alanından öğretim üyeleri, hisse bazlı ücretlerin yöneticilerin stratejik riskler alma isteğinde nasıl bir etkiye sahip olduğuna önemli ölçüde dikkat verdiler. Genel anlamda bir CEO’nun kişisel olarak payı ne kadar fazlaysa risk almak konusunda o kadar az istekli olacağı sonucuna vardılar. Paydaşlar da genellikle bu fazla temkinli olma halinden rahatsız. Ancak araştırma ekibine göre gözden kaçan bir noktaysa, bir CEO’nun belirli kişilik özelliklerinin etkileri.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş