Iberdrola’nın CEO’su ile Temiz Enerjiye Bağlılık Üzerine…

Kasım 2020

Daha fazla içerik için

Iberdrola’nın eski yönetim kurulu başkanı Íñigo de Oriol e Ybarra’nın şirketin yeni CEO’su olmamı istediği günü asla unutmayacağım. Iberdrola, Endesa’dan sonra İspanya’nın devlete ait en büyük ikinci enerji şirketiydi. O zamanlar sadece beş yıl içinde Telefónica’nın ana rakibi haline gelen İspanyol mobil telekomünikasyon şirketi Airtel Movil’in yöneticiliğini yapıyordum. Airtel, yakın zamanda Vodafone tarafından satın alınmıştı ve benden yeni ana şirkette kalmam istenmişti. Ama aynı zamanda ününü çok duyduğum Íñigo de Oriol’dan sürpriz bir telefon almıştım.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş