Sahte Değerlendirmeleri Sansürlemeyi Bırakın

Kasım 2020

Daha fazla içerik için

Nishant Choksi

Değerlendirme platformları sadece tüketici içeriğe güvendiği zaman etkili olur. Bu amaçla değerlendirme platformlarında sahte değerlendirmeleri doğru bir şekilde saptayabilen sofistike algoritmalar kullanılır. Ancak bu, bir soruya zemin hazırlar: Bu sonuçlarla ne yapacağız? Amazon da dahil bazı siteler sahte değerlendirmeleri sansürlüyor ve bunun tanıtımını yapıyor. Hatta bazen şüpheli kişiyi dava ediyorlar. Diğer yandan Google Local ve Flipkart gibi diğer platformlar sahte değerlendirmeleri sessizce kaldırmayı tercih ediyor. Özellikle Yelp gibi diğer platformlarsa bu yorumlara bayrak ekleyerek potansiyel olarak sahte olduğunu belirtiyor ve o şekilde bırakıyor. Bir araştırma ekibi hangi taktiğin daha iyi işlediğini belirlemek için birtakım deneyler tasarladı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: SOSYAL PLATFORMLAR
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş