Daha fazla içerik için

Yeun Joon Kim: İnsanlar genelde olumsuz geribildirimlere iki şekilde yanıt verirler: Kendilerini tehdit altında hissedebilir, denemeye isteksiz olabilir ve çalışmalarından uzaklaşabilirler ya da mevcut performanslarıyla ilgili sorunları belirleyebilir ve işleri tamamlamak için daha iyi stratejiler uygulayabilirler. İnsanların hangi şekilde tepki verdikleri, geribildirimin nereden geldiğine bağlıdır. Çalışanlar bir patron veya bir çalışma arkadaşı tarafından eleştirildiğinde kendilerini tehdit altında hissetme eğilimi gösterirler. Ancak liderler, yönettikleri çalışanlar (takipçileri) tarafından eleştirildiğinde görevlerinde daha iyi olmaya odaklanma olasılıkları yüksektir

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş