Yönetim Kurulları, Yöneticilerin İş Dışındaki Davranışlarını Neden Önemsemeli?

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

ABD, 2000’lerin ortalarında iş dünyasındaki skandallarla çalkalanıyordu: WorldCom, Enron, Tyco ve AIG’i düşünün. O zamanlar University of Chicago’da muhasebe doçenti olan Aiyesha Dey, bu vakalardan hareketle bir sorunun cevabını merak etti: Liderlerin yaşam tarzları şirketlerini etkiledi mi? Etkilediyse nasıl? Dey, “Bu şirketlerdeki yöneticilerin milyonlarca dolarlık partiler verdiklerine dair çok sayıda yazı bulunduğunu” hatırlıyor. Bu nedenle Dey ve meslektaşları, liderlerin iş yerindeki eylemleriyle iş dışındaki davranışlarını ilişkilendiren bir dizi çalışma yapmaya başladı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: YÖNETİM KURULLARI
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş