Yetenek Arayan Start-up’larda Ulvi Amaç Geri Tepebilir

Mart 2024

Daha fazla içerik için

Kurumsal şirketler söz konusu olduğunda sosyal bir amaca sahip olmak ve bu konuda iletişim yapmak, yeni yetenekleri çekmekte yardımcı olur. Erasmus Üniversitesi’nden profesör Murat Tarakçı ve Utrecht Üniversitesi’nden meslektaşı Timo van Balen, start-up’ların da aynı tavsiyeye uyup uymaması gerektiğini merak ettiler. Bu doğrultuda, ABD ve Kanada merkezli 795 girişimin iş ilanlarına verilen yanıtları izlediler. Sosyal bir misyonu vurgulayan start-up’ların diğerlerine göre yüzde 46 daha az başvuru aldığını gördüler. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ULVİ AMAÇ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş