Yaratıcı Süperstarların Dezavantajları

Ocak 2021

Daha fazla içerik için

Yaratıcı bir yıldızın ekibin yaratıcılığını destekleyeceğini düşünmek mantıklıdır. Fakat yeni bir araştırma gerçeğin bundan daha karmaşık olduğunu öne sürüyor. Araştırmacılar 23 Çin şirketinden 676 Ar-Ge ekibi üyesiyle ve iki Çin müşteri servisi şirketinden 457 satış ekibi üyesiyle bir anket gerçekleştirdi ve ekip üyelerinden bilgi topladı. Araştırmacılar daha sonra her ekibin yaratıcı starını veya starlarını belirledi, aynı zamanda ekiplerin genel yaratıcılığını, koordinasyonunu ve öğrenme aktivitelerini ölçtü ve starın ekip içindeki rolünü inceledi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş