Yaratıcı İşbirliğiyle Değer Oluşturmak

Nisan 2019

Daha fazla içerik için

ATÖLYE, yaratıcı platform ve stratejik tasarım stüdyosu bileşenlerinden oluşan bir disiplinlerötesi inovasyon platformu. Engin Ayaz ve Kerem Alper tarafından büyük bir heyecan ve farklı bir vizyonla kurulan ATÖLYE’nin asıl amacı karşı karşıya olduğumuz yapısal ve karmaşık sorunlara çözüm bulacak, yaratıcılık ve kolektif aksiyona dayalı bir model ortaya koymaktı. ATÖLYE’nin Türkiye için pek de alışık olmadığımız bu modeli zaman içerisinde oldukça gelişti ve çok iyi sonuçlar vermeye başladı. Model, geliştikçe bir çerçeve halini aldı. Yaratıcı zekayı, mekan ve komünite bilinciyle pekiştirerek bir araya getiren ATÖLYE, bu hızlı ve katma değerli gelişim ivmesiyle uluslararası alanda da dikkat çekti. ATÖLYE, Japonya’nın köklü kuruluşlarından Hakuhodo DY Holdings’in stratejik birimi kyu Collective bünyesindeki yaratıcı kurumlar arasına katılan onuncu organizasyon oldu. kyu Collective, bünyesinde IDEO, SYPartners, Sid Lee gibi dünyanın önde gelen yaratıcılık ve deneyim temelli şirketlerini barındıran kolektif bir yapı. Amacı ise bu farklı bakış açılarının birlikteliğinden doğan güç ile küresel sorunlara yanıt bulabilmek. ATÖLYE, geliştirdiği komüniteye dayalı model ile bu oluşuma değer katacak

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş