Uzun Görev Süresi CEO’nun Performansını Düşürebilir

Mart 2013

Daha fazla içerik için

Bildik bir döngüdür bu: Bir CEO işe başlar, ün ve deneyim kazanmaya başlar. Çok geçmeden de kâr artırıcı girişimlerde bulunur. Sonraki on seneyi hızla ileri sararsak, aynı yöneticinin riskten kaçınan ve değişime uyum sağlayamayan biri haline geldiğini görürsünüz. Şirketin performansı da düşmeye başlar. Bu gidişat o kadar yaygındır ki çoğu kişi yılın mevsimleri gibi CEO’nun görev süresinin de mevsimleri olduğunu düşünür.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş