UPS CEO’su ile Pandemi Sürecinde Artan Talebi Yönetme Başarısı Üzerine…

Eylül 2021

Daha fazla içerik için

Nathan Morgan

2019 KIŞININ SONLARINDA, UPS’in CEO’luğunu kabul etmeye karar verdiğim dönemde bunun kolay bir seçim olduğunu düşünüyordum. Aslına bakarsanız, Home Depot’dan yaklaşık 20 senesini CFO olarak geçirdiğim 24 senenin ardından emekli olduktan sonra yeni bir iş aramam şart değildi. Ancak 2003’ten beri UPS’in yönetim kurulu başkanıydım ve yönetim kurulu, ayrılmak üzere olan CEO’nun halefini aramaya başladığında, yöneticiler benim deneyim ve becerilerime uygun bir lider profili oluşturdular. Gelecek vadeden şirket içi adayların gelişmek için zamana ihtiyacı vardı ve ben şirketin hem içinden hem de dışından biri olarak onlar hazır olana kadar şirketi yönetebilirdim.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş