Türkiye’de Artan İşlem Hacmine Dair Trendler, Şirketler için Tavsiye Niteliğinde

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

2021 yılında, dünya çapında birleşme ve satın alma aktivitelerinde tüm yılların üzerinde bir performansa tanık olundu. Pandemi sonrası yeni dünyaya geçiş süreci ile girilen bu dönemde; likidite bolluğu ve finansal yatırımcıların yatırım iştahı, sektörel konsolidasyon ve tedarik zincirlerindeki yeniden yapılanma işlem hacmindeki artışın altında yatan sebepler arasında. KPMG Türkiye, üçüncüsünü hazırladığı yıllık “KPMG Perspektifinden Birleşme ve Satın Alma Trendleri 2021” raporunda Türkiye’de satın alma ve birleşme işlem hacmi ve işlem sayısının bir önceki yıla kıyasla önemli oranda artış kaydettiğini açıkladı. Türkiye’de değeri açıklanan işlem hacmi son yedi yılın en yüksek seviyesine ulaşarak toplam 14,0 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş