Good4Trust.org Kurucusu ile Türetim Ekonomisini Hayata Geçirebilmek Üzerine…

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

Son iki yüzyıldır ekonomik büyüme ve daha çok kâr elde etme amacı ile, başta sosyal sonraları ekolojik etkiler göz önünde bulundurulmuyor; hatta yaşamın biyolojik ve kültürel çeşitliliğinin korunmasına yönelik çaba, ekonomik gelişmelerin önünde engel olarak görülüyor. Günümüzde iklim acil durumunun yanında bir de biyolojik çeşitlilik krizi yaşıyoruz. Sosyal açıdan ise ülkeler arasında ve ülke içinde gelir dağılımında büyük bir adaletsizlik var ve bu adaletsizlik sağlıktan eğitime toplumun her alanında görülüyor. Bu nedenle Birleşmiş Milletler, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı bir yol haritası gibi önümüze koymuş. Fakat mevcut ekonomik sistemin bu amaçlara ulaşmanın önünde engel olduğu da bir gerçek.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş