Telefonlarımızla Yaşadığımız Aşkın Bir Başka Sonucu

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Tüketiciler artık bilgisayarlarından ziyade akıllı telefonlarında içerik üretttikleri için bir grup araştırmacının aklına bir soru takıldı: Yaşadığımız değişim insanların nasıl paylaştığının yanı sıra ne paylaştığını da etkiliyor mu? Yaptıkları araştırma cevabın evet olduğunu gösteriyor. Araştırmacılar gerçekleştirilen birkaç çalışmanın ilkinde akıllı telefonlardan ya da bilgisayarlardan atılan 293 bin 39 orijinal tweeti inceledi. Dilbilimsel işaretlerin otomatik analizini kullanarak akıllı telefonlarda yazılan tweetlerin daha fazla oranda birinci şahıs zamiri, aileye atıf ve olumsuz duygu belirten kelime içerdiği ve daha az analitik olan yazma stilini ortaya koyduğu sonucuna ulaştılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: TEKNOLOJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş