Stratejik Ek İşler

Mayıs 2020

Daha fazla içerik için

Sandra Navarro

Esas işinizin dışında yaptığınız doğru işler kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir... Amit Paley kariyerinin ilk yedi yılını Washington Post’ta muhabir olarak sürdürdü. Orta Doğu’nun savaş bölgelerinde uzun mesailer ve görevler yaparken aynı zamanda mezun olduğu üniversitenin gazetesinin kurulunda çalışmak için zaman ayırıyordu. Burada gelecek vadeden gazetecilere yardım ediyor ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların işleyişini öğreniyordu. Paley, Post’dan ayrılıp işletme okuluna başladığında danışman olarak McKinsey’e katıldı, bu da çaba gerektiren başka bir işti. Ancak yeniden, gönüllü olmayı önceliklendirdi. Bu kez de LGBTİ gençleri arasında intiharı önlemek için çalışan bir organizasyon olan Trevor Project için gece saatleri ve hafta sonları telefon hattında çalışıyordu. Nihayetinde aramızdan bir kişinin de görev aldığı yönetim kuruluna katıldı, böylece bu grupların yaşadığı operasyonel ve finansal zorluklara tanık oldu ve bu, Paley’e McKinsey’in gönüllü çalışmasına daha çok dahil olması için iham verdi. Bu yararlı döngü daha sonra 2017 yılında Trevor Project’te CEO olmasıyla sonlandı. Paley “Zamanımı tutkuyla yaptığım ek işlere ayırarak işimde daha başarılı olmamı sağlayacak şeyler öğrendim. Oradan elde ettiğim tecrübeler gelecekte beni üstleneceğimi bilmediğim liderlik rollerine hazırladı” diyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş