Pandemi Döneminde Hangi Görevler Sıklıkla Uzaktan Gerçekleşti?

Şubat 2021

Daha fazla içerik için

Pandemi sırasında uzaktan çalışma oranının aniden yükselmesi, sonraki süreçte aynı şekilde devam edeceği anlamına gelmez. Ancak bazı meslek grupları, aktifliklerini kaybetmeden hibrit modellerde haftanın birkaç gün evden çalışma potansiyeline sahip. Grafikte Amerika Birleşik Devletleri’nde belirli görev tanımları kategorilere ayrılarak uzaktan çalışırken harcanan potansiyel zaman payı yüzdelik oran üzerinden gösteriliyor. Verimlilik kaybı olmadan ve teoride maksimum ayrılabilecek zaman olmak üzere iki farklı ölçüt üzerinden değerlendirilen kategoriler, uzaktan çalışmaya en uygun olandan başlayarak sıralı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş