Kurucu CEO’ların Zamanı Ne Zaman Doluyor?

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

Jack Dorsey’nin Twitter’dan ani istifası, Silikon Vadisi ve tüm dünyada büyük çalkantı yarattı. Son dönemde, beklenen görev sürelerini aşan kurucu-CEO örnekleri azımsanacak sayılarda değil. Kimisi yönetim kurulu tarafından görevden alınırken bazıları da bunun gerekli olduğunu söyleyerek görevlerinden istifa ediyor. Özellikle Dorsey’nin istifası, bir kurucunun belirli bir olgunluk düzeyine ulaştığında kuruluşundan gönüllü olarak nasıl ve neden çekilebileceğini gösteriyor ve şu soruyu beraberinde getiriyor: Diğer CEO’lar da Dorsey’nin yolunu takip etmeli mi?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş