Kısa Süreli Kiralama Kısıtlamaları Emlak Piyasasını Daraltıyor

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

Kısa süreli kiralamaların (KSK) dezavantajlarından biri, uzun dönem kiracılar için ev sayısının azalmasına yol açarak için hem kiraları hem de ev fiyatlarını artırabilmeleridir. Önceki çalışmalarında yalnızca Airbnb aracılığıyla ev paylaşımının ABD’deki kiralardaki ortalama yıllık artışın yaklaşık yüzde 20’sinden sorumlu olduğunu bulan araştırmacılar, bu gibi hizmetlerin yerel ekonomiye kısa vadeli zararını bulmak ve uzun vadede neden oldukları talep artışının dengelenebilir olup olmadığını anlamak için yeni bir çalışma yürüttüler.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş