Kadın Temsili Yüksek Bankalarda Usulsüzlük Oranı Daha Düşük

Mayıs 2021

Daha fazla içerik için

City University of London Cass Business School’dan Barbara Casu dört meslektaşıyla birlikte yürüttüğü araştırmada, Avrupa merkezli büyük bankaların üst yönetim pozisyonlarına ilişkin çeşitlilik verileri ile 2008 mali krizinden bu yana ABD hükümeti tarafından söz konusu bankalara uygulanan para cezalarının kayıtlarını karşılaştırdı. Daha fazla kadın yöneticisi olan bankaların görevi suistimal kaynaklı cezalarla daha az karşı karşıya kaldığını ve bu kuruluşların yılda ortalama 7,84 milyon dolar tasarruf ettiğini buldular. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: CİNSİYET
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş