(Jeo)Politik Riskler Hem Yukarı Hem Aşağı Yönlü

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Koronavirüs salgını sonrası dünya büyük bir şok yaşamaya devam ediyor. “Nasıl oldu da bu durumu öngöremedik?” sorusu her kataklizmik gelişmenin ardından yapılan değişmez bir sorgulama. En son 2008 finansal krizi, mesleği tahminde bulunmak olan kişilerin özgüvenini temelden sarstı. İngiltere Kraliçesi Elizabeth o yıl London School of Economics’i ziyareti sırasında son on yılların en büyük mali buhranını nasıl olup da kimsenin öngöremediğini soruyordu. Benzer şekilde 2020 yılına girerken de politik risk tahminleri düşük seyretti ancak kendimizi son yüzyılın en büyük ekonomik çalkantılarından birinin içinde bulduk.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş