Daha fazla içerik için

Yeni işe alınan yöneticilerin şirket kültürüne tamamen entegre edilmesi gerekir. Adına Lucas Jacobsen diyeceğimiz bir yönetici yeni bir maceraya atılmaya hazırdı. Fortune 100’de yer alan bir üretim şirketinde on yılı aşan kariyeri sonucunda güç sistemleri bölümünün ürün yöneticisi pozisyonuna gelmişti ve artık başka bir işe geçmeyi düşünüyordu. Güç sistem teçhizatı alanında hızla büyüyen bir üretici şirket olan Energix’in Ar-Ge bölümünün başına geçmesi için gelen teklifi kabul etti. Ancak daha önceki şirketinde edindiği deneyim, konsensüs temelli bir karar verme kültürüne sahip olan ve göreceli olarak daha küçük ölçekli bu yeni şirkette işine pek fazla yaramıyordu. Ayrıca Energix yeni gelenlere işe uyum ve entegrasyon anlamında herhangi ciddi bir destek de sağlamıyordu. İK ve IT sistemlerine girişi yapıldıktan ve yöneticisi kendisini ekibe tanıtıp rolüyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra işlerin “gerçek anlamda nasıl yürüdüğünü” öğrenme görevi Jacobsen’in kendisine kalacaktı. Bu kolay bir iş değildi. Jacobsen’in ısrarcı yapısı çalışma arkadaşlarıyla uyuşmazlık yaşamasına ve sonunda işten ayrılmasına neden oldu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş