İnsan Sermayesine Geçişten Bahsederken “Kariyer Yönetimi” Yapmak Mümkün Mü?

Ocak-Şubat 2015

Daha fazla içerik için

19. yüzyılda fabrikalardaki zor çalışma koşullarına karşı kadınları korumak amacıyla ortaya çıkan “Refah Memurluğu” veya “Sosyal Hizmetler Memurluğu” kavramı büyük bir değişim ve gelişimden geçerek iş hayatında en önemli birimlerden biri haline geldi. Bu dönüşüm sürecinin nasıl gerçekleştiğine bakıldığında dikkat çeken noktalardan biri; I. Dünya Savaşı’nda erkeklerin cepheye gitmesi sonucu kadınların işe alımının yoğunlaşması ve savaş malzemesi üretiminin artması nedeniyle de üretim...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş