Indra Nooyi Tasarım Odaklı Düşünmeyi Nasıl Stratejiye Dönüştürdü?

Eylül 2015

Daha fazla içerik için

“İyi tasarlanmış bir ürün aşık olduğunuz üründür.” BİRKAÇ YIL ÖNCESİNE KADAR Indra Nooyi’nin PepsiCo’nun CEO’su olarak kalıp kalmayacağı bile belli değildi. Birçok yatırımcı, Pepsi’yi, en önemli markaları pazar payı kaybeden, aşırı şişmiş bir dev olarak görüyordu. Bu yatırımcılar, Nooyi’nin daha sağlıklı ürünlerden oluşan bir portföy ortaya koymayı temel alan değişim stratejisini de eleştiriyorlardı. Önde gelen aktivist yatırımcılardan Nelson Peltz şirketi ikiye bölmek için yoğun biçimde...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş