Daha fazla içerik için

Belirsizlik dönemleriyle başa çıkmak ve bu dönemlerde büyüyebilmek için kağıda dökülmüş rutinler, basit kurallar ve doğaçlama yeteneği oluşturun. Başarılı şirketler, işlerini sürdürmek için akıllıca tasarlanmış rutinlere sahiplerdir. İşler bir rakibi satın almak gibi karmaşık bir süreçten bir form doldurmak gibi basit bir sürece kadar birçok noktada çeşitlilik gösterebilir. Ancak yakından bakıldığında her biri için güvenilir bir süreç olduğu görülecektir. Genelde stabil dönemlerde bu rutinlerin dışına çıkılmaz. Ancak şirket yüksek seviyede belirsizlikle karşı karşıya kaldığında veya bir krizde ihtiyaçlar hızla değişim gösterdiğinde rutinler kırılabilir. Kurumlar anlık değişiklikler yapmak durumunda kalırlar ve bunların bazıları başarılı olur. Bir sonraki kriz gelene kadar kullandığınız süreçleri gözden geçirmek ve alternatiflerini denemek akıllıca olacaktır.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş