Güvenli ve Sürdürülebilir Binalar İnşa Edebilmek

Temmuz-Agustos 2024

Daha fazla içerik için

İklim krizinin daha da tetiklediği felaketler karşısında çözüm sunan modüler çelik yapılarla, sürdürülebilir binalar inşa etmenin vakti geldi. İnsanlık, dünyadaki yolculuğuna başladığından bu yana en önemli ihtiyaçlarının başında barınma geliyor. Maslow’un İhtiyaçlar Hiyerarşisi’ne göre de insanların karşılanması gereken en öncelikli ihtiyaçlarından biri, güvenli ve sürdürülebilir barınmaydı. Bu durum, hâlâ değişmiş değil; aksine günümüzde daha da önemli hale geldi. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun (IFRC) 2020 yılı Dünya Afet Raporu, bunu kanıtlar nitelikte: Son 10 yılda, doğal afetlerin tetiklediği tüm felaketlerin yüzde 83’ü sel, fırtına ve sıcak hava dalgaları gibi hava ve iklim bağlantılı şiddetli olaylardan kaynaklanıyor. Raporun verdiği bilgilere göre hava ve iklim bağlantılı afetler dolayısıyla dünya genelinde 410 binden fazla insan hayatını kaybetti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş