Daha fazla içerik için

Her yöneticinin iç grupları ve dış grupları vardır. İş arkadaşlarınız arasında ayrım yapıp yapmadığınızı fark etmek ve bu dinamiği yönetebilmek mümkün. İskandinav bir robotik şirketiyle yapılan son çalışmada endişe verici bir konu dikkatimizi çekti: Yönetici toplantıları sırasında CEO, dokuz çalışanından yalnızca üçüne ilgi göstererek fikir danışırken diğer çalışanlar kendisini öylece dinledi. CEO’ya daha sonra bu dinamiği sorduğumuzda duruma şaşırdı. Hem belli başlı “gözdelerinin” olduğunu duymak onu şaşırtmıştı hem de bu kayırmacılığın diğer yöneticiler üzerinde nasıl bir etki doğurabileceğinin bilincinde değildi. Bu sorun, geribildirim uygulamalarında daha önce hiç gündeme gelmemişti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş