Geleneksel Kurban Pazarlarından Kurumsal Dersler Çıkarılabilir mi?

Ekim 2012

Daha fazla içerik için

Luke Best

Bu ayın sonunda, her yıl olduğu gibi Türkiye’nin bütün illerinde kurban pazarları kurulacak. Alıcı ve satıcılar arasında kıran kırana bir el sıkışma ritüeliyle bilinen bu geleneksel pazar, kimi özellikleriyle hem ekonomi hem iş dünyası ile ilgili önemli ipuçları veriyor. Günümüzde mal ve hizmetlerin çoğu pazarlık yöntemiyle değil, piyasa koşullarında arz ve talep dengesine göre oluşan sabit bir fiyat aracılığıyla satılıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş