Müşteriyi Daha İyi Anlamak: Gerçek Zamanlı Deneyim

Ekim 2012

Daha fazla içerik için

Müşterinin tavır ve davranışlarını yönlendiren gücü tanımlayıp etki altına almak kadar zor bir pazarlama sorunu yoktur. Yöneticiler geleneksel olarak müşteri memnuniyeti veya marka imajını izleyen araştırmalardan elde edilen kantitatif verilerin yanı sıra odak grupları ve mülakatlar sonucu varılan kalitatif görüşlerden de yararlanır. Ancak ne yazık ki iki tür araştırmanın da kusurlu olduğu temel bir nokta var: Müşterilerin hızla mahvolan belleği.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş