Daha fazla içerik için

Janne Iivonen

DEĞİŞİM ZORDUR. Kariyer değiştirmeye, yeni bir beceri geliştirmeye, ilişkilerini güçlendirmeye ya da kötü bir alışkanlığından vazgeçmeye çalışmış herhangi birine sorabilirsiniz. Buna rağmen değişim birçok insan için bir noktada gereklidir. Hem evde hem iş yerinde potansiyellerini hayata geçirmek ve amaçlarına ulaşmak için atılan kritik bir adımdır. Ve herkes, bu süreçte desteğe ihtiyaç duyar. Bir koça gereksinim doğar. İşte burada siz devreye girersiniz. İster bir yönetici, iş arkadaşı, bir dost ya da eş olun; isterseniz içe kapanık, dışa dönük, duygusal ya da analitik bir karakteriniz olsun… Çevrenizdeki kişilerin hayatını iyileştirecek değişimleri kolaylaştırmayı öğrenebilirsiniz. Üçümüz de farklı fonksiyonlarda, endüstrilerde ve ülkelerde görev yapan ve kariyerlerinin çeşitli aşamalarındaki yöneticilere yönelik profesyonel koçluk hizmeti veriyoruz. Ayrıca geçtiğimiz 20 yıldır koçluğun nasıl işe yarayacağını anlamaya ve insanlara koçluk eğitimi vermeye çalışıyoruz. Çok sayıda kapsamlı araştırma ve saha deneyi yürüterek kanıtlara dayalı stratejiler belirledik. Daha fazla sayıda insanın, çevresindekilerin gelişimine katkı sağlayabilmesi için bu yazıda bu stratejileri paylaşacağız.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KENDİNİ YÖNETMEK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş