Davranışlarınızı Yöneticiniz Belirliyor Olabilir mi?

Nisan 2020

Daha fazla içerik için

Adını Yunan mitolojisinden alan Pygmalion etkisi Kıbrıslı bir heykeltıraşın, yarattığı Galatea adlı heykele aşık olmasıyla ve aşkının gerçekleşmesi adına Venüs’ten ona can vermesini istemesiyle başlar. Ancak asıl hikaye, George Bernard Shaw tarafından kaleme alınan Pygmalion adlı eserde hayat bulur. Eserde, eğitimin ve otoritenin temsilcisi olan Profesör Higgins, çiçekçi kız Liza Doolittle’ın uygun bir eğitim sürecinden sonra bir hanımefendiye dönüşeceğini iddia eder ve kızı yoğun bir eğitime alır. Ancak çiçekçi kız Profesör Higgins’e aldığı eğitime rağmen her zaman çiçekçi kız olduğunu çünkü Higgins’in ona her durumda çiçekçi kız gibi davrandığını söyler

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş