Daha İyi Çevrimiçi Değerlendirme Sistemleri Tasarlamak

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

Sean McCabe

Alıcıların ve satıcıların güven duyabileceği puanlamalar oluşturmanın yolları... Çevrimiçi değerlendirmeler tüketicilerin ürün ve hizmetleri seçme biçimini değiştiriyor: Tatilimizi planlamak için TripAdvisor’a, doktor bulmak için Zocdoc’a, yeni restoranlar bulmak için Yelp’e başvuruyoruz. Değerlendirme sistemleri, Amazon ve Airbnb gibi online pazar yerlerinde de merkezi rol oynuyor. Daha genel biçimde ifade etmek gerekirse, günümüzde Stanford Health Care’den ABD’nin en büyük 10 perakendecisinin dokuzu arasında dağılım gösteren ve sayıları giderek artan pek çok organizasyon, sundukları teklifleri müşterilerinin öğrenmesine yardımcı olmak için değerlendirme ekosistemlerini oluşturuyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PAZARLAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş