İnovasyonun Önündeki Engelleri Kaldırmak

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

John Chervinsky

Büyüme sağlayacak alışkanlıkları ve rutinleri oluşturun. Şirketler, inovasyonu hızlandırmak için kurum içi girişim sermayesi, kuluçka merkezleri, hızlandırıcılar ve Silikon Vadisi seyahatleri gibi birçok alana yatırım yapıyor. Bunlara rağmen McKinsey’nin gerçekleştirdiği bir ankete göre yöneticilerin yüzde 94’ü kurumlarının inovasyon performansından tatmin olmadığını söylüyor. Birçok endüstriye dair yapılan çoğu ankette benzer bir bulgu karşımıza çıkıyor: Şirketler tüm bu harcamalara rağmen istedikleri etkiyi sağlayamıyor. Peki neden? Bizce bunun temel nedeni inovasyonu sekteye uğratacak günlük rutinlerin ve ritüellerin dikkate alınmaması.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İNOVASYON
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş