Daha fazla içerik için

University of East London’da kıdemli öğretim görevlisi olan Akshay Kumar ve danışmanlık şirketi Udarta LLC’nin kurucu ortağı Howard J. Ross, önyargıların organizasyonlardaki çeşitlilik ve kapsayıcılık üzerindeki etkisini araştırdı. Fortune 500’ün önde gelen 20 kuruluşunda orta ve üst düzey yönetim pozisyonlarında çalışan 250 profesyonelden rastgele seçilen çeşitli bir örneklem üzerinde yapılan araştırma sonucunda, organizasyonlarda önyargıların oluşumunda hem bilinç dışı hem de bilinçli zihnin önemli bir rol oynadığı gözlemlendi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş