Satışta Anlamlandırma Yaklaşımı

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

Craig Cutler

B2B müşterilere sunulan ürün ve hizmet bilgisinin miktarı bunaltıcı bir hal almış durumda. Analist raporları, kurumsal bloglar, görüntülü reklamcılık, e-posta ile pazarlama, infografikler, podcast’ler, teknik dokümanlar (white papers), ağızdan ağıza pazarlama: Bunların hepsi alıcıları etki altına almak için birbiriyle yarışıyor. Doğru ve güvenilir çevrimiçi bilginin miktarı öyle fazla ki B2B müşteriler satın alma süreçlerinin sadece yüzde 17’sini potansiyel tedarikçilerle gerçekleştirdikleri görüşmelere ayırıyor. Zamanlarının çoğunu satıcıları ve sektörün genel durumunu kendi başlarına araştırarak geçiriyorlar. Kolayca erişilebilen bu bilgi hazinesinin değerli olduğu aşikar fakat satın alma sürecini karmaşıklaştırdığı da bir gerçek. Ortada, alıcıların kendi başlarına anlayabileceklerinden çok daha fazla bilgi var.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş