23andMe CEO’sunun Yasal Engellere Karşı Verdiği Savaş Üzerine...

Ekim 2021

Daha fazla içerik için

2013 yılının Kasım ayında bir Cuma günü, akşamüzeriydi. Strateji temalı bir offsite etkinlikteydim. Asistanımdan bir mesaj aldım. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) kuryeyle bir evrak gelmişti. O dönemde, 23andMe’nin tabi olduğu yasal düzenlemeler konusunda FDA ile yıllardır süren bir çekişme içerisindeydik, bu yüzden bu mesaj beni endişelendirmişti. Olabildiğince zaman kazanmak amacıyla, “İmza atma ve zarfı alma!” diyerek mesajını cevapladım. Gelen yanıtta “Çok geç, aldım bile” yazıyordu. Zarfta 23andMe’nin gidişatını tümüyle değiştirecek bir uyarı mektubu vardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş