SPONSORLU İÇERİK - SAP

Dijital Dönüşümde Şirketlerin En Yakın Yol Arkadaşıyız!

9 Kasım 2020, Pazartesi

İnsanlık tarihi keşif ve icatlarıyla baş döndürücü bir hızla ilerlemeye devam ederken teknoloji de hiç şüphesiz bu gelişimin en önemli itici güçlerinden biri oldu. Sanayi devrimi sonrasında hız kazanan teknolojik gelişmeler ekonominin ve büyümenin de adeta dinamosu haline geldi. Teknolojiyi en verimli şekilde kullanabilen ülkeler, ekonomik büyüme sürecinde önde yer alırken teknolojik gelişme hızını yakalayamayan ülkeler ise bu yarışta geride kalıyor. Tüm dünyayı derinden etkileyen Kovid-19 pandemisi de teknolojinin önemini bir kez daha ortaya koydu. Geleceği önceden görüp bu tarz kriz durumlarına önceden hazırlık yapmış olan işletmeler ve dolayısıyla ülkeler, kendilerine her koşulda kesintisiz hizmet sunma imkanı veren dijital teknolojiler sayesinde rekabet yarışında daha da öne geçme fırsatını yakaladı.

Dünyanın lider kurumsal uygulama ve yazılım şirketi SAP olarak biz de sunduğumuz ileri teknoloji ve çözümler ile tüm sektörlerde her ölçekteki şirketin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine destek olurken geleceğe şimdiden hazır olmalarını sağlıyoruz. Böylelikle ülke ekonomilerinin ve dolayısıyla toplumların gelişimine önemli katkılarda bulunuyoruz. Kurumsal kaynak planlama, tedarik zinciri yönetimi, müşteri deneyimi yönetimi, satın alma, iş zekâsı gibi alanlarda sunduğumuz çözümlerin yanı sıra öğrenen makineler, nesnelerin interneti ve gelişmiş analitik teknolojilerimizle şirketlerin birer akıllı işletmeye dönüşmesine yardımcı oluyor; bulut bilişim, büyük veri yönetimi, yapay zekâ gibi yeni teknolojileri kullanarak daha hızlı inovasyon yapmalarına olanak tanıyoruz.  Teknolojiyi bir amaç değil, insanlığın daha iyi bir geleceğe ulaşabilmesi için bir araç olarak görüyoruz. Tüm çalışmalarımızı da bu vizyon ile hayata geçiriyoruz.

Ülke ekonomisine katkı sağlamaya aralıksız devam ediyoruz

Bugün dünyada özel sektör ve kamu sektöründen 440.000'den fazla kurum değişimlere uyum sağlamak, kârlı bir şekilde faaliyet göstermek ve rekabette fark yaratmak için SAP’nin uygulama ve çözümlerini kullanıyor.  SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, 2001 yılında kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.  SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, en büyük 10 bankanın 9’u ve Borsa İstanbul listesinin en tepesindeki şirketlerin %70’ten fazlası iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor.  Müşterilerimize “siz hayal edin, gelin çözümü birlikte geliştirelim” diyerek yolumuza devam ediyor, bizlere güvenen şirketlerin her alanda dijital dönüşümlerini gerçekleştirebilmeleri için önemli yatırımlar yapıyoruz. 1.400’ün üzerinde şirketin dijitalleşme yolculuğunda en yakın iş ortağı olarak çalışmaya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya aralıksız devam ediyor, ülkemizin dijital dönüşümüne destek oluyoruz. Bugün ekosistemimizdeki 60’in üzerindeki iş ortağımızla 4.000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyoruz. SAP Geliştirme Merkezimiz, Deneyim Merkezimiz, yazılımlarımız ve mühendislerimizle şirketlere ve dolayısıyla ülkemize değer katmak için durmaksızın çalışıyoruz. Dünya genelinde 180 ülkede faaliyetlerini yürüten SAP’nin sadece 20 ülkede bulunan Ar-Ge merkezlerinden birisinin ülkemizde olmasından gurur duyuyor, SAP’nin Türkiye’ye verdiği önemin bir kanıtı olarak görüyoruz.

SAP Geliştirme Merkezi ile Türkiye’den dünyaya yazılım ihracat ediyoruz

Tam bu noktada, SAP olarak Türkiye’de bir inovasyon ve geliştirme merkezi kuran ilk global yazılım şirketi olduğumuzu da vurgulamak isterim. Teknopark İstanbul’da kurduğumuz SAP Geliştirme Merkezimizde özellikle büyük veri alanında Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Bu merkezimiz, SAP’nin büyük veri yönetim çözümlerinin geliştirildiği dünyadaki dört geliştirme merkezinden biri.  SAP’nin büyük veri çözümünün önemli bir kısmı Türkiye’deki mühendisler tarafından bu merkezde geliştiriliyor ve tüm dünyaya Türkiye’den ihraç ediliyor. Ayrıca SAP Geliştirme Merkezimiz içerisinde kapılarını açtığımız SAP Deneyim Merkezimiz ise en yenilikçi çözümlerimizi, dünyadan ve Türkiye'den müşteri senaryolarını ve örneklerini deneyimleme imkânı sunuyor. Türkiye’deki işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerindeki ihtiyaçlarına odaklanarak tasarlanan bu merkezimizde işletmeler ülkemize katma değer sağlayacak yeni iş fikirleri geliştirebiliyor, buradaki teknolojileri kendi iş süreçlerinde uygulayarak Türkiye ekonomisine katkı sağlama fırsatını yakalıyor.

Gençlerin potansiyelini ortaya çıkarıyor, istihdama katkıda bulunuyoruz

Ticari faaliyetlerimizin yanı sıra ülkemizde topluma değer katacak çalışmalar yapamaya da büyük önem veriyoruz. Türkiye genç nüfusu ile büyük bir potansiyeli de içinde barındırıyor. Bu potansiyeli olabilecek en iyi şekilde açığa çıkarmak ve ülke ekonomisine değer katmak amacıyla istihdama yönelik eğitim programımız olan SAP Genç Profesyoneller Programı ile Türkiye’de 19 yıllık tarihimizde imza attığımız en büyük eğitim yatırımını hayata geçirdik. SAP Genç Profesyoneller Programı ile üniversiteden yeni mezun gençlerimize yüksek teknolojiler alanında kapsamlı eğitimler sunuyoruz. 2018 yılında Türkiye’de başlattığımız bu programla gençlerin, işe başladıkları ilk günden itibaren çalışma hayatına hazır olmalarını ve teknik alanlarda uzmanlaşarak şirketlerine yepyeni bakış açıları kazandıran bireylere dönüşmelerini hedefliyoruz. Şu ana kadar İstanbul, Ankara, Gaziantep ve İzmir’de gerçekleştirdiğimiz eğitimlere katılan 100’den fazla gencimiz SAP global sertifikalarını aldı ve bu gençlerimizin yüzde 99’u “SAP Danışmanı” unvanıyla SAP müşterilerinin ve iş ortaklarının bünyesinde istihdam edildi. Gençlerimizin yanında yer alarak onları iş dünyasına kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Evet, SAP olarak yaklaşık 20 yıldır Türkiye’deyiz ve o günden bugüne kurumsal uygulamalar ve yazılım alanındaki öncülüğümüzü ve liderliğimizi hep kendimize bir kutup yıldızı olarak aldık, onun peşinden gittik, Türkiye’ye değer katmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ettik. Bizlere güvenen müşterilerimize ve ülkemize değer katmak için daima kendimizi aşmaya çalıştık. Şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da dijital ekonomi çağında, müşterilerimizin akıllı işletmelere dönüşmesinde yardımcı olmaya ve onlara üstün uygulama ve çözümlerimizle katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş