Mücahit Omak

Quicklyserv İş Geliştirme Müdürü

“Yetenek ve Deneyimi Teknolojiyle Buluşturuyoruz”

17 Kasım 2022, Perşembe

Quicklyserv bilişim teknolojileri danışmanlık, alt yapı, güvenlik, sunucu ve veri toplama hizmetleriyle bilişim teknolojileri sektöründe yerini alıyor. Quicklyserv Marka Lideri Mücahit Omak ile Quicklyserv’in sektöre katkılarını, dijital dönüşüm süreçlerini ve önümüzdeki yıl için hedeflerini konuştuk.

Quicklyserv olarak müşterilerinize ne gibi çözümler sunuyorsunuz?

Quicklyserv olarak, deneyimli kadromuzla Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri, Ağ Altyapı Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Sunucu ve Veri Depolama Hizmetleri başta olmak üzere bilişim alanında birçok alanda hizmet veren bir bilişim teknolojileri şirketiyiz. Veri merkezleri için Network, Güvenlik, Server ve Storage projeleri dahil olmak üzere anahtar teslimi çözümler sunuyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını iyi tespit ederek, bu ihtiyaçlara en uygun, en uzun süreli ve en sorunsuz çalışabilecek sistemleri, iş ortağı olduğumuz dünya markalarının ürünlerini kullanarak hayata geçirmekle kalmıyor, genç, dinamik ve eğitimli takım üyelerimiz, profesyonel yaklaşımımız ve sorumluluk bilincimiz ile entegre ediyoruz.

Quicklyserv BT sektörüne ne gibi yenilikler katıyor?

Hızla gelişen, dönüşen ve yeni dinamiklerin görüldüğü sektörümüzde önceliğimiz alanlarında faaliyet gösteren müşterilerimizin işlerini güvenli bir şekilde yapabilmelerini sağlayabilmeleri için güvenilir bir iş ortağı olmak. Bu noktada dış kaynak hizmeti, dijital dönüşüm ve inovasyon çözümlerimizle müşterilerimizin tüm BT yükünü kusursuz bir biçimde yönetmeyi hedefliyoruz. 

Veri merkezi altyapı bakım hizmetlerimiz ve sektörel uzmanlığımız ile şirketlerin BT projelerinde güvenilir iş ortağı olmanın yanında, sahip olduğumuz uzmanlık ve yetkin teknik ekibimizle her zaman yenilik ve verimlilik odaklı projelere imza atıyoruz. Müşterilerimizin kritik iş süreçlerine en uygun teknoloji çözümlerini uygularken aynı zamanda profesyonel hizmetler ve servisler ile kusursuz bir müşteri deneyimi sunuyoruz. Müşterilerimize doğru teknoloji yatırımları ile kesintisiz erişilebilirlik, iş sürekliliği, verimlilik, uçtan uca yönetim, rekabet ve maliyet avantajı sağlarken, iş yüklerinin azalmasına ve yeni büyüme alanları yaratılmasına katkı sunuyoruz.

Kurum kültürünüzü nasıl tanımlarsınız? Çalışanlarınız gelişimi için neler yapıyorsunuz?
Dijitalleşme ve teknoloji bildiğiniz gibi hayatlarımızın merkezinde yer alıyor ve her zaman sürekli gelişmeye, dönüşmeye ve yenilenmeye devam ediyor. Bu dönüşüme ayak uydurabilmek, gelişen teknolojileri ve yenilikleri takip edebilmek için bu noktada kurum kültürümüzün merkezine birlikte başarabileceğimizin inancıyla çalışma arkadaşlarımızı alıyoruz. Yetenek ve deneyimi teknoloji ile buluşturuyor hep birlikte daha iyisi için çalışıyoruz. Kariyer yolculuklarında çalışma arkadaşlarımızın eğitimlerine yatırım yapıyor, gelişimlerine katkıda bulunarak birlikte büyüyoruz.

Son dönemde birçok kuruluş zorunlu diyebileceğimiz bir dijital dönüşüm sürecinden geçiyor. Nesnelerin İnterneti (IoT), bulut depolama ve omni-channel terimleriyle daha sık karşılaşır hale geldik. Siz bu dönüşümü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Nesnelerin interneti ve bununla birlikte içinde bulunduğumuz dijital dönüşüm süreci, hızla endüstri 4.0’ı yeni kavramlar ve yeni teknolojiler ekleyerek büyütmeye devam ediyor. Öyle ki yalnızca bilgi teknolojileri, yazılım ve mühendislik alanlarında değil; imalat, enerji, lojistik, otomotiv, tedarik, sağlık gibi tüm alanlarda kullanımı görülüyor. Bunun doğal bir sonucu olarak gündelik hayat ve iş yaşamında da bazı değişiklikleri ve dönüşümleri beraberinde getiriyor.
Tek başına anlamsız olan bir veri, bir araya gelip sınıflandırılarak ve yorumlanarak çok büyük değerler ifade edebiliyor. Bu büyük verilerin saklanabilmesi için ihtiyaç duyulan depolama kapasiteleri de günden güne artarken bulut bilişim teknolojisini de kendisini geliştirmeye zorluyor. Aynı şekilde bu verileri korumak da çağımızın ve geleceğin en büyük problemi olarak görünüyor. Bu noktada biz de sürekli çözümlerimizi geliştirerek hizmet vermeye çalışıyoruz.

Özetle bu dönüşümü; tüm şirketler için kendi varlıklarını sürdürmeleri için bir uyarı ama aynı zamanda iş, yetkinlik ve müşterilere ulaşma anlamında yeni kapılar aralayan bir fırsat olarak tanımlayabilirim.

Türkiyenin hangi bölgelerinde hizmet veriyorsunuz?

Geniş network organizasyonunu yönetebilmenin verdiği güçle Türkiyenin her bölgesinde teknik servis, bakım hizmeti ve 7/24 hızlı servis sunuyoruz.

Önümüzdeki yıl için hedefleriniz neler?

Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Irak ve Ürdün bölgelerinde kendi ofislerimizi açmayı planlıyoruz.

 

 

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş