Yüksek Statü, Yüksek Stres

Temmuz-Ağustos 2016

Daha fazla içerik için

Eric Nyquist

Sosyal bilimciler, uzun zamandır yüksek statüde ve mevkideki kişilerin daha alttakilere kıyasla daha az stresli olduğunu varsayardı zira bu elit çalışanlar daha fazla otoriteye, otonomiye ve stabiliteye sahiplerdi. Son dönemde bu genel kabulün aksine sonuçlar ortaya koyan çalışmalar yapılıyor ve yüksek statülü çalışanların daha uzun çalışma saatleri ve daha fazla beklentinin üzerlerinde yarattığı baskı nedeniyle daha stresli olabilecekleri düşünülüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş