Yılmazlığı Canlı Tutmak

Kasım 2023

Daha fazla içerik için

Yılın son çeyreğine girmiş olsak da 2023, zorlu bir sene olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda baş gösteren yeni bir bölgesel çatışma, ne yazık ki tüm dünyayı diken üstünde tutmaya devam ediyor. Böylesi kaygı verici dönemlerde, her yıl Kasım ayında Azor Brands işbirliğiyle yayınladığımız Türkiye Konfor Alanı Araştırması’nın çıktılarına ayrı bir önem veriyorum zira yol haritamızı oluşturmakta bize çok değerli içgörüler sunuyor. Konfor alanı ölçümlerine bakıldığında bu yıl, çalışanların yüzde 66’sı gibi çok yüksek bir oranın geçmişe oranla daha umutsuz olduklarını görüyoruz. Araştırmanın bulgularını kaleme aldığı makalede çalışmanın lideri sevgili Emre Başkan önemli bir tespit yapıyor: “Organizasyonlar çalışanlarını daha yakından takip etmeli.” Çalışanların duygusal dayanıklılığı, ya da başka bir deyişle yılmazlığını diri tutmak, liderlerin önümüzdeki süreçte öncelikli işlerinden biri olacağa benziyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş