YetGen Kurucusu ile Farklı Bir Eğitim Modeli Kurgulamak Üzerine…

Haziran 2022

Daha fazla içerik için

Eğitim sisteminin bilgi odaklı olduğu ve içerik nakli üzerinden yürüdüğü çok açık. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında yüksek öğretim ve eğitim dünyasında geçirdiğim 40 yılı aşkın sürede elde ettiğim deneyimlerle, eğitim sisteminin ağırlıklı olarak görece kolay olan bilgi naklini gerçekleştirmeye odaklandığına, öte yandan daha zor olan yetkinlik geliştirmeye yeterince zaman ayırmadığına şahit oldum. Alberta Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde ders verdiğim dönemde öğrencilerin temel yetkinliklerinde eksiklikler olduğunu gözlemlerdim. İşletmeye Giriş dersini vermem istendiğinde, dersin yarısını işletmenin fonksiyonel alanlarına giriş, diğer yarısını ise öğrencilerin takım çalışması, sunum becerileri, modelleme, yaratıcılık, problem çözme gibi yetkinliklerini geliştirmeye ayırırdım.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş