Yapay Zekâ Projelerinizin Yolunda Gitmesini Sağlamak

Kasım 2023

Daha fazla içerik için

2018-2019 yıllarında LinkedIn’de veri bilimcisi olarak çalıştığım sıralarda, yapay zekâ yalnızca istatistik veya bilgisayar bilimi alanında iyi eğitim almış küçük bir ekibin ilgi alanındaydı. Yapay zekâ ve özellikle de onun en yeni yıldızı olan üretken yapay zekâ, artık kurumsal yönetim kurulu odalarında, liderlik tartışmalarında ve üretkenliklerini artırmak isteyen çalışanlar arasındaki sıradan fikir alışverişlerinde merkezi bir tema hâline geldi. Konu o kadar temel ki, MBA öğrencilerine yapay zekâyı nasıl geliştireceklerini, kullanacaklarını ve yöneteceklerini öğretmek için hazırlanmasına yardımcı olduğum bir ders olan “Yöneticiler için Veri Bilimi” artık Harvard Business School’da birinci sınıf öğrencileri için bir gereklilik.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş