Stratejik Planlama Denen Büyük Yalan

Ocak-Şubat 2014

Daha fazla içerik için

Elie Honein Nicole de Vries

Bütün yöneticiler stratejinin önemli olduğunu bilir. Ama hemen hemen hepsi bunu korkutucu bulur çünkü strateji, onları yalnızca tahmin edebildikleri bir gelecekle yüzleşmeye zorlar. Daha da kötüsü, bir stratejiyi gerçekten benimsemek, bir takım ihtimalleri ve seçenekleri ortadan kaldıracak kararları net olarak vermeyi gerektirir. Bir yönetici, bu kararlardaki bir yanlışın kariyerini bitirmesinden korkar. Buna verilen doğal tepki, denenmiş ve sonuç alınmış araçlarla çözülebilecek bir probleme...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş