Sosyal Girişimin İki Kilit Noktası

Haziran 2015

Daha fazla içerik için

Sosyal girişimcilik, son yirmi, otuz yılda potansiyel anlamda dönüştürücü bir sosyal değişimi belirleme ve başlatmanın bir yolu olarak ortaya çıktı. Devlet müdahalesi ve safi iş girişimciliğinin bir melezi olan sosyal girişimler, yasal aktivizmin kıvılcımını yakmak veya özel sermaye çekmek için kapsamı çok dar olan sorunları ele alabilir. Bu girişimler başarılı olmak için hem sosyal hedeflere, hem de katı finansal kısıtlamalara bağlı kalmalı. Genel olarak hedef, belli bir grup insana fayda...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş