Şirketinize İkinci Bir Büyüme Motoru Gerektiğinde

Mayıs 2022

Daha fazla içerik için

Yakın geçmişte düzenlediğimiz ve dünyanın dört bir yanından büyük şirketlerin CEO’larını davet ettiğimiz bir dizi forumda iş dünyasında eskime ve yenilenme konularının zihinleri meşgul ettiğini gördük. Ardından yaptığımız ankette, CEO’ların yüzde 65’i beş ila yedi yıl içinde şirketlerinin başlıca rakiplerinin bugünkünden farklı olacağını öngörüyor, yüzde 63’ü yeni iş modelleri benimseyen yeni rakiplerin şirketlerinin ana faaliyetlerine büyük tehdit oluşturacağını söylüyordu. Önümüzdeki 10 yıl içinde şirketlerinin yarattığı değerin yüzde 40’ını yeni pazarlara girerek ve yeni iş modelleri kullanarak elde edeceklerini tahmin ediyorlardı. İş dünyasının son derece istikrarsız olduğunu hissettikleri anlaşılıyordu ki yeni teknolojilerin inanılmaz bir hızla sektörleri altüst etmeye ve şirketleri batırmaya devam ettiği düşünülürse bu anlaşılır bir durumdu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş