Şirketiniz Risk Almaktan Fazlasıyla Kaçınıyorsa

Mayıs 2020

Daha fazla içerik için

Tim Booth

İşte nedenleri ve bu konuda yapılabilecekler...Teoride şirketlerin riskli yatırımlar yaparak paydaşlar için değer yaratması beklenir. Hiçbir başarısızlık şirketi batırmadığı sürece bu yatırımlar epey büyük olabilir. Diğer yatırımların başarısı onları telafi ettiği sürece (genellikle öyle olur) bu yatırımların önemli bir yüzdesi başarısız olsa bile bu önemli bir durum olarak kabul edilmez. Bu, 1950’lerde Nobel ödüllü Harry Markowitz’in portföy optimizasyonu hakkındaki çalışmalarına dayanan ekonomi teorisince desteklenen bir yatırım yaklaşımıdır

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: RİSK YÖNETİMİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş