Oltalama Saldırılarına Karşı Direncinizi Artırın

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Ryan Wright ve Matthew Jensen geçtiğimiz 10 yılda binlerce insanın özel bilgilerini ele geçirdi ve yakın zamanda bunu yapmaya ara vermeyi de düşünmüyorlar. İkili, değerli bilgilerin veya fonların peşinde koşan hackerlar değiller. Aksine bu iki adam, neden oltalama saldırılarına bu kadar sık kandığımızı ve organizasyonların bu tehlikeyi azaltmak için yapabileceklerini anlamak üzere dünyanın her yerinden şirketlerle, devletlerle ve üniversitelerle çalışan araştırmacılar. Şirketlerin güvenlik departmanları, insanları tüm veri ihlallerinin yüzde 90’ını oluşturan oltalama hakkında eğitmek için bazı yollar deniyor. Fakat dolandırıcılık e-postalarının yaklaşık yüzde 30’u yine de açılıyor. Başarılı bir saldırının ortalama 3,8 milyon dolara mal olduğunu göz önünde bulundurursak bu rahatsız edici derecede yüksek bir pay. Bu sayı daha da artabilir çünkü siber suçlular pandeminin yol açtığı karmaşadan ve evden çalışan kişi sayısının artmasından istifade ediyor. Evde insanların dikkatlerinin daha fazla dağılması tedbirlerinin azalmasına neden olabileceğinden bu durum işlerine geliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş