Muhafazakar CEO’lar Liberallere Göre Daha Riskli Uluslararası Anlaşmaların Peşinde

Ocak 2024

Daha fazla içerik için

Florida Üniversitesi’nden Aaron Hill ve meslektaşları, geçtiğimiz on yılda Fortune 500 listesinde yer alan CEO’ların yabancı pazarlara girme konusundaki bin 27 adet kararını ve bu yöneticilerin siyasi eğilimlerini görebilmek için politik kampanyalara katılımlarını incelediler. Araştırmaya göre muhafazakar liderler, işbirliğine gitmek yerine şirketleri satın almaya daha yatkın oluyorlar. Siyasal ideolojisi liberal olan CEO’lar ise bunun tam tersi bir eğilim gösteriyorlar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş