Daha fazla içerik için

University of East London’dan Dr. Ayşe Burçin Başkurt, kariyerlerinin başında olan Milenyum kuşağındaki çalışanların kariyer değiştirme niyetlerini anlamayı amaçlayan bir araştırma gerçekleştirdi. Çalışma kariyer çağrısının, iş memnuniyetinin, başkalarının beklentilerinin ve algılanan davranış kontrolünün kariyer değiştirme niyeti üzerindeki etkilerini inceliyor. Tam zamanlı çalışan 227 kişiyle yapılan araştırma sonucunda hem iç hem dış faktörlerin kariyer değiştirme niyeti üzerinde rol oynadığı gözlemlendi. Kariyer değiştirme niyetlerinin tüm nesillerde gözlemlenen bir 30 yaş deneyimi olmadığını; aksine Milenyum kuşağının amaçlarına hizmet eden belirli bir kariyer çağrısı arayışı olduğunu öne süren araştırma, ilerleyen yıllarda iş dünyasının büyük bir çoğunluğunu oluşturacak Milenyum kuşağının kariyer değiştirme niyetlerini anlamanın önemini vurguluyor. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş