İK Profesyonelleri için Türbülanslı Zamanlarda Geleceğe Bakabilmek

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Belirsizliği yüksek dönemlerde yolunuzu çizebilmek için veriyi izleyin ve bunu yönetişim süreçlerinizin bir parçası haline getirin. İK çalışanları normal koşullarda karşılarına çıkabilecek engellere karşı hazırlıklıdırlar. İzinler, rotasyonlar, yedekleme veya işe alım planları normal seyir yaklaşımına göre hazırlanır. İçlerinde biraz ihtiyat payı da bulunmaktadır. Ancak Covid-19 gibi öngörülemeyen krizler karşısında mevcut planlar işe yaramaz. Yaşanan türbülanstan hızlı bir şekilde çıkılmasını sağlayacak yeni yaklaşımlara ihtiyaç duyulur. Biz de İK çalışanı olarak dünyanın çeşitli yerlerinden sonra ülkemizde de görülen Covid-19 vakalarıyla kendimizi daha önce hiç görmediğimiz ve alışık olmadığımız büyük bir türbülansın içinde bulduk. Covid-19 ve beraberinde getirdiği belirsizlik, kısa sürede tüm ülkeleri etkisi altına alarak hayatı olumsuz etkiledi. Sosyal izolasyon ve karantina süreçleri nedeniyle şirketler çok ani şekilde işgücü kaybına uğradı. Bu durum doğal olarak üretim süreçlerini ve dolayısıyla ekonomileri de zorlamaya başladı. Şirketler bu süreçte çalışanlarını ve müşterilerini korumak amacıyla çeşitli kararlar aldı. Ancak şirketlerin aksiyonlarını belirleyecek olan asıl önemli nokta, bu belirsizliğin ne kadar süreceğiydi

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş